• Dzień bez plecaka 2022 - kreatywność uczniów nie zna granic! Do czego spakują książki i zeszyty?

• Dzień bez plecaka to święto, które pochodzi z USA. Jak się okazało moda ta szybko przywędrowała do polskich szkół, a uczniowie mogą wykazać się niesamowitą kreatywnością.

Taką akcję w naszej szkole zaplanował SAMORZĄD UCZNIOWSKI 1kwietnia w piątek.

A oto zobaczcie jakie pomysły mieli nasi uczniowie...

klasa I

• DZIEŃ OTWARTY

•      Szanowni Państwo, w najbliższy czwartek (31 marca) odbędzie się  w naszej szkole Dzień otwarty. W godzinach 16:00-17:30 będziecie Państwo mogli spotkać się z nauczycielami i porozmawiać o ocenach    i zachowaniu Waszych dzieci. Zapraszamy!

• WYNIKI REKRUTACJI NA ROK SZKOLNY 2022/2023

•      Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Czarnolesie informuje, że wszyscy kandydaci, których rodzice złożyli wnioski o przyjęcie do klasy I naszej szkoły na rok szkolny 2022/2023, zostali przyjęci.

Dorota Maciejczyk

dyrektor ZSzP w  Czarnolesie

• Konkurs OTWP

• W piątek 18 marca 2022r w świetlicy gminnej w Policznie odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". Reprezentacja naszej szkoły liczyła 4 uczniów z klas VI i VIII. Rywalizacja odbywała się w dwóch grupach wiekowych: kl. IV-VI i VII-VIII. Komisja pod przewodnictwem brygadiera Marusza Grudzińskiego wyłoniła zwycięzców rywalizacji i okazali się nimi uczniowie naszej szkoły! W grupie wiekowej kl IV-VI zwycięzcą został Szymon Balcerek, grupię wiekową klas VII-VIII wygrała Łucja Balcerek. W grupie tej 2 miejsce zajął Bartosz Wrochna, 3 Mateusz Byzdra. Łucja i Szymon reprezentować będą naszą gminę w eliminacjach powiatowych, które odbędą się  1 kwietnia 2022r. w Zwoleniu.

Gratulujemy zwycięzcom.

• .

• Rosja zaatakowała Ukrainę.

Bardzo istotnym elementem wsparcia z Ukrainą jest symboliczny wyraz solidarności, który można okazać na wiele sposobów. Jednym z nich jest zbiórka żywności, artykułów higienicznych oraz tych pierwszej potrzeby.

Od wtorku 01 marca na terenie naszej szkoły zostaje uruchomiona zbiórka potrzebnych przedmiotów i produktów. Dary będzie można zostawić w godzinach pracy szkoły tj. od poniedziałku do piątku w godz. 7.00 - 16.00.

Poniżej przedstawiamy listę najpotrzebniejszych produktów oraz przedmiotów :

- żywność długoterminowa - konserwy, olej, cukier, makarony, mąka, kasza, ryż, herbata, kawa, słodycze, mleko UHT, warzywa/owoce w puszkach (np. fasola, groszek, kukurydza, ananas, brzoskwinia), przeciery pomidorowe w kartonach, suszone owoce, orzechy.

- artykuły higieniczne - żele pod prysznic, szampony, mydła, szczoteczki i pasty do zębów, kremy ochronne, podpaski, pampersy dla dzieci, płyny do prania, płyny do mycia naczyń.

- środki opatrunkowe - zwłaszcza na zranienia i oparzenia: koce termiczne, gazy jałowe, kompresy jałowe, opaski dziane, bandaże elastyczne, ampułki soli fizjologicznej, środki odkażające, rękawiczki jednorazowe, chusty opatrunkowe sterylne, opaski uciskowe, nożyczki do opatrunków.

- koce, śpiwory, poduszki, pościel, ręczniki

Zbiórka potrwa do odwołania.

• Powrót do nauczania stacjonarnego od 21 lutego 2022 r.

•      W dniu 12 lutego 2022 r. weszło w życie rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 11 lutego 2022 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Rozporządzenie zmienia datę końcową czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty na terenie kraju z dnia 27 lutego 2022 r. na dzień 20 lutego 2022 r.

Powyższa zmiana oznacza powrót wszystkich uczniów do nauczania stacjonarnego z dniem 21 lutego 2022 r.

• REKRUTACJA 2022/2023

• Informujemy, że 11 lutego 2022 roku rozpoczyna się rekrutacja do przedszkola i szkoły na rok szkolny 2022/2023. Szczegółowy harmonogram w Zarządzeniach Nr 0050.11.2022 oraz Nr 0050.12.2022 Wójta Gminy Policzna z dnia 24 stycznia 2022r.

WAŻNE TERMINY

11 – 21 lutego 2022 r. – składanie deklaracji o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego

(załącznik nr 2 do Zarządzenia Nr 0050.12.2022 Wójta Gminy Policzna z dnia 24 stycznia 2022 r.)

28 lutego - 14 marca 2022 r. – składanie wniosków o przyjęcie do przedszkola/ oddziału przedszkolnego kl.0

(załączniki nr 3 – nr 6 do Zarządzenia Nr 0050.12.2022 Wójta Gminy Policzna z dnia  24  stycznia 2022 r.)

11 -25 lutego 2022 r. – składanie wniosków o przyjęcie do szkoły podstawowej

(załącznik nr 2 do Zarządzenia Nr 0050.11.2022 Wójta Gminy Policzna z dnia 24 stycznia  2022 r.)

• Nauka zdalna

•        Od czwartku (27.01.2022 r.) do 27 lutego br. uczniowie klas 5-8 będą uczyć się w trybie zdalnym. W czasie nauki zdalnej obowiązuje dotychczasowy „Regulamin organizacji nauczania zdalnego”.

Przedszkole oraz uczniowie z klas 1- 4 kontynuują naukę w szkole.