• Spotkanie z policjantem

• We wtorek, 25 marca 2023r. odbyło się w naszej szkole spotkanie uczniów z klas IV-VIII z aspirant Katarzyną Cieślik z Komendy Powiatowej Policji w Zwoleniu, podczas którego poruszona została problematyka przemocy rówieśniczej, nagrywania i umieszczania relacji z agresywnych zachowań w Internecie oraz odpowiedzialności karnej za takie zachowania.

Spotkanie zyskało  pozytywne przyjęcie ze strony uczniów i nauczycieli, na pewno przyczyni się do zapobiegania przemocowym zjawiskom w szkole oraz wsparcia szkoły we wspomaganiu wychowawczej roli rodziny.

Na zakończenie spotkania uczniowie w podziękowaniu dla p. policjantki wręczyli kwiaty i pisemne wyrazy uznania.

• Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

• 24 kwietnia uczniowie klas I- III obchodzili Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Czytanie książek spełnia bardzo ważną rolę : inspiruje, rozwija wyobraźnię, poprawia skupienie i koncentrację, redukuje stres, poszerza wiedzę a także rozwija wrażliwość na drugiego człowieka. Książka jest ciekawa, dzięki niej możemy przeżyć niesamowite przygody, wzruszyć się i uśmiechnąć. Takie odpowiedzi padły w czasie naszych rozmów z uczniami. Dzieci dowiedziały się również jak dbać o książkę i dlaczego warto czytać. Uczniowie opowiadali o swojej ulubionej książce, przedstawiali bohaterów oraz ich losy. Wykonali swoje własne książki oraz zrobili zakładkę, która posłuży im podczas czytania.

• Dzień Ziemi w klasach młodszych

• Dzień Ziemi to międzynarodowe święto, które ma na celu promowanie postaw proekologicznych i proklimatycznych. To doskonała okazja, aby poruszyć temat naszej więzi z naturą, możliwości ochrony przyrody i klimatu z naszymi uczniami i uczennicami. Jak my świętowaliśmy ten dzień? Przede wszystkim rozmawialiśmy o tym, w jaki sposób możemy pomóc naszej Ziemi, segregowaliśmy śmieci, wykonywaliśmy eksperymenty dotyczące rozkładu niektórych odpadków, poznaliśmy lepiej naszą planetę- to jak wygląda, jakie ma krajobrazy, wykonaliśmy piękne plakaty i prace plastyczne.

• KONKURS GŁOŚNEGO CZYTANIA

• Z ogromną przyjemnością ogłaszamy wyniki Konkursu "Głośnego czytania".

I miejsce- Lena Orłowska (klasa 1)

II miejsce- Jakub Jasik (klasa 2)

III miejsce- Gabriela Kowalczyk  (klasa 3)

Dziękujemy wszystkim za udział!

• Turnus rehabilitacyjny dla dzieci rolników

• TURNUS REHABILITACYJNY DLA DZIECI ROLNIKÓW

CENTRUM REHABILITACJI ROLNIKÓW KRUS W HORYŃCU  ZDROJU

TERMIN

25.06.2023 15.07.2023

TERMIN SKŁADANIA WNIOSKÓW W PT KRUS W ZWOLENIU

DO DNIA 12 MAJA 2023 ROKU

Wnioski do pobrania osobiście w siedzibie naszej placówki  lub na stronie internetowej:

www.krus.gov.pl/bip/formularze-i-wnioski/rehabilitacja/

Zasady kierowania i kwalifikowania dzieci na turnus rehabilitacyjny :

1. Przynajmniej jedno z rodziców(opiekunów prawnych ) podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników z mocy ustawy. Jeżeli rolnik ubezpieczony jest na wniosek w pełnym zakresie - ubezpieczenie powinno trwać nieprzerwanie co najmniej rok;

2. Na rehabilitację może zostać skierowane dziecko , o którym mowa a art. 29.ust 2 pkt 1 i 2 ustawy z dnia 20 grudnia 1990r. o ubezpieczeniu społecznym rolników             (Dz. U z 2023 poz. 208 i 337);

3.Wiek-dzieci urodzone w latach 2008-2016 (7-15 lat);

4.Podstawą skierowania dziecka jest wniosek o skierowanie na rehabilitację leczniczą stanowiący załącznik do rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia         19 grudnia 2022r. w sprawie rehabilitacji leczniczej i turnusów regeneracyjnych (Dz. U. z 2022r. poz. 2757). Wniosek powinien być wystawiony przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej lub lekarza specjalistę , przez którego leczone jest dziecko ;

5.Pierwszeństwo skierowania na turnus rehabilitacyjny mają dzieci posiadające orzeczenie o niepełnosprawności ( do wniosku należy dołączyć kopię orzeczenia                       o niepełnosprawności), z zastrzeżeniem , że są zdolne do samoobsługi.

Wyjazd dzieci na turnus rehabilitacyjny nastąpi z siedziby Placówki Terenowej KRUS w Radomiu pod nadzorem pracowników.

• konkurs - PALMA WIELKANOCNA

• Dnia 28.03.2023r. odbył się finał Konkursu
            ,,PALMA WIELKANOCNA”,
            którego organizatorem był Zespół Szkolno- Przedszkolny
            w Czarnolesie. Analizując poszczególne prace komisja w
            składzie:

Sylwia Marszałek-Zawodnik – przewodnicząca
            Marzena Dziekan - członek komisji
            Magdalena Bieniek - członek komisji
            Magdalena Balcerek - członek komisji

Przyznała:
            I Miejsce- Iga Tyburcy
            II Miejsce- Amelia Markiewicz
            II Miejsce- Maja Markiewicz
            III Miejsce- Igor Mazur
            Wyróżnienia: Natalia Krześniak, Antek Krześniak, Zofia
            Markowska, Lena Wrochna.

Uczestnicy konkursu otrzymają pamiątkowe dyplomy oraz
            nagrody rzeczowe ufundowane przez Panią Dyrektor.

• NIE BĄDŹ ZIELONY W TEMACIE AUTYZMU- W KWIETNIU BĄDŹ NIEBIESKI

• Dnia 3 kwietnia uczniowie i nauczyciele przyszli do szkoły ubrani na niebiesko. Wszystko to za sprawą obchodów  Dnia Świadomości Autyzmu. Na zajęciach nauczyciele prowadzili pogadanki, mające na celu zrozumienie zachowań i akceptację ludzi z autyzmem. „Jesteśmy różni, lecz równie ważni”.

• KONKURS PLASTYCZNY - KRUS

• Jak co roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym zorganizowanym przez KRUS w Zwoleniu. Tegoroczna edycja nosi tytuł "BEZPIECZNIE NA WSI MAMY - NIEBEZPIECZNYCH SUBSTANCJI UNIKAMY".

Prace uczniów: WIKTORIA WOŹNIAK kl.IV, EMILIA GUGAŁA kl.VII, ALICJA ORŁOWSKA kl.V, BARTOSZ ORŁOWSKI kl.IV,  Lena Woźniak z klasy I.

ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW NA SZCZEBLU POWIATOWYM !