• Zakończenie roku szkolnego 2022/2023

• Zapraszamy na uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023. Uroczystość rozpoczniemy Mszą Świętą w kościele w Czarnolesie o godzinie 8.10, następnie udamy się do szkoły gdzie o godzinie 9.00 nastąpi rozdanie świadectw.

• Wizyta w Muzeum Jana Kochanowskiego, Dzień Pustej Klasy

• W związku ze zbliżającym się Dniem Pustej Klasy oraz imieninami patrona naszej szkoły, zorganizowana została wycieczka śladami Jana Kochanowskiego. Wszyscy uczniowie klas I-III  15.06.2023 r. udali się do pobliskiego Muzeum. Każdy, kto odwiedził dwór naszego słynnego wieszcza wie, że nie ma lepszego momentu na pobyt w jego progach, jak okres naszej pięknej polskiej wiosny. Choć nie ma wśród drzew ukochanej lipy poety, która dawała mu spokój i wenę, da się tu odczuć niezwykłą atmosferę. Dzięki prelekcji pracownika muzeum- Pani Marty Wieczorek, mogliśmy poznać wiele faktów z życia poety, zobaczyć eksponaty z czasów epoki Renesansu, w której żył i tworzył Jan Kochanowski. Nasza wycieczka to nie tylko wizyta w Muzeum. To również czas spędzony na wspólnych grach i zabawach, uwieńczony pysznym grillem.

• DZIELNICA FILMOWA

• 12 czerwca uczniowie klas I , II i III pojechali na wycieczkę do parku rozrywki "Dzielnica Filmowa" w Zalesiu Górnym.  „Dzielnica Filmowa” to wystawa wielu zachwycających samochodów, motorów, pojazdów militarnych, samolotów i postaci z kultowych filmów oraz bajek. Można było do nich wsiadać, by poczuć się, jak na planie wielkiej produkcji. Po obejrzeniu wystawy uczniowie grali na plenerowych instrumentach muzycznych, bawili się w parku trampolin, na karuzeli i w sali multimedialnej. Pogoda dopisała, dlatego bez problemu było można korzystać z dostępnych atrakcji, a tych nie brakowało. Do domu wszyscy wrócili zmęczeni, ale bardzo zadowoleni.

• KONKURS PLASTYCZNY

• Gratulujemy dziewczynkom wygranej w konkursie plastycznym "BEZPIECZNIE NA WSI MAMY, NIEBEZPIECZNYCH SUBSTANCJI UNIKAMY", organizowanym przez KRUS w ZWOLENIU.

I miejsce w kat.kl. IV - VII - WIKTORIA WOŹNIAK

II miejsce w kat.kl. I - III - LENA WOŹNIAK

Z tego wynika, że warto brać udział w konkursach.

• „Velvet. Piątka dla Natury”

• Z ogromną przyjemnością informujemy, że zajęliśmy 16 miejsce w konkursie "Ekowyzwanie”, realizowanym w roku szkolnym 2022/23, w ramach II ogólnopolskiej edycji programu edukacyjnego „Velvet. Piątka dla Natury”.

W programie wzięło udział ponad 740 klas ze szkół podstawowych w całej Polsce. Dzięki scenariuszom eko lekcji 13 tys. uczniów dowiedziało się, jak dbać o środowisko na co dzień, oszczędzając media, wykorzystując zasady gospodarki obiegu zamkniętego oraz ograniczając wytwarzanie odpadów dzięki życiu w duchu less/zero waste.

Spośród wszystkich klas, które zgłosiły prace konkursowe, wyłonionych zostało 110 zwycięzców. Klasa II zajęła 16 miejsce!