• GMINNY TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ

III MIEJSCE  - SZYMON BALCEREK

GRATULUJEMY !

• DZIĘKI, ŻE BYŁAŚ...

• W poniedziałek 26 lutego 2024r. opuściły mury naszej szkoły wieloletnie nauczycielki p.ELŻBIETA SZCZEPANIAK i p.HANNA HYLIŃSKA . Panie przeszły na zasłużoną emeryturę.

Uczniowie, nauczyciele i rodzice wyrazili wdzięczność za trud w nauczaniu i wychowywaniu wielu pokoleń. Były kwiaty, wiersze, piosenki i łzy szczęścia...Nadszedł czas odpoczynku i nowego życia.

Życzymy wymarzonej emerytury...DZIĘKUJEMY!

• Sukces Jasia

• Niezmiernie  miło nam poinformować, że uczeń klasy IV Jan Bartosiewicz został laureatem konkursu „Historia w mojej rodzinie: Sport” organizowanego przez Muzeum Regionalne w Zwoleniu. Janek otrzymał nagrodę główną w kategorii szkoły podstawowe. Serdecznie gratulujemy!

• Dzień Pizzy

• Dzień Pizzy to nietypowe święto cieszy się w Polsce coraz większą popularnością.
            Tego dnia klasy I-III zmieniali się w prawdziwych Pizzermen’ów . Zespołowo wyrabiali ciasto, dodawali składniki, a później dumnie prezentowali swoje wyniki pracy. Dzięki temu wydarzeniu mogli trenować pracę w grupie, dzielenie się zadaniami-poradzili sobie rewelacyjnie.

• Tłusty Czwartek klasach I-III

• Tłusty czwartek to najsłodszy dzień roku.Tradycja mówi, że każdy z nas powinien tego dnia zjeść przynajmniej jednego, słodkiego pączka. Serdecznie podziękowania dla Rady Rodziców, dzięki Wam obchodziliśmy tłusty czwartek zgodnie z tradycją, kosztując pysznych pączków, które błyskawicznie znikły. Uśmiechy na naszych twarzach są dowodem na to, jak wiele sprawiliście nam radości. Dziękujemy!!!

• Wycieczka do Radomia klasy I - III.

• W dniu 07.02.2024 r. klasy I - III wybrały się na autokarową wycieczkę do Radomia. Pierwszym punktem naszej wycieczki było kino „ Helios”. Gdy wszyscy zajęliśmy swoje miejsca w sali kinowej, zaczęła się magia. „Akademia pana Kleksa" przeniosła nas w niezwykły świat fantazji i baśniowej przygody. Film opowiadał o przygodach Ady Niezgódki i jej kolegach z akademii. Szczególnie poruszył nas wątek Alberta, który zginął w lodowatej wodzie jeziora. Pojawiło się wzruszenie i łezka w oku. W filmie nie zabrakło też scen humorystycznych. Efekty specjalne, kolorowa scenografia i urokliwa muzyka tworzyły niezapomnianą atmosferę.
            Wycieczka do kina na „Akademię Pana Kleksa" była nie tylko doskonałą rozrywką, ale także inspirującym doświadczeniem. Dzięki temu filmowi, przekonaliśmy się, że czasami warto oderwać się od rzeczywistości i zanurzyć w magiczny świat wyobraźni oraz uwierzyć we własne umiejętności.

Następnie przejechaliśmy do Centrum Iluzji i Magii Trickorama. W tym Centrum uczniowie przeżyli niesamowite, wręcz magiczne przygody. Zaraz przy wejściu powitały ich ogromne anamorficzne obrazy na ścianach, wprowadzające w baśniowy trójwymiarowy świat. Kolejne atrakcje przekraczały niekiedy pojmowanie rozumowe. Dzieci zaglądały do kalejdoskopów, tuneli nieskończoności, przepaści w niekończącej się bibliotece itp. Tworzyły bajkowe miraże, hologramy z przymrużeniem oka, iluzje optyczne i geometryczne. Dużą popularnością cieszył się labirynt luster, z którego bardzo trudno było znaleźć wyjście. Dla dzieci lubiących nietypowe przeżycia interesujące były krzywe pokoje, gdzie świat widziany był z innej perspektywy, nawet do góry nogami oraz wirujący tunel, w którym komnaty przeczyły prawom grawitacji (np. piłeczka zamiast spadać, wspinała się po poręczy),a także horror – sofa, na której dało się odczuć emocje z dreszczykiem….Chłopcom ogromnie spodobało się wiszące auto, do którego przyszli kierowcy z chęcią wsiadali. Dziewczynki swoją uwagę skupiły bardziej na zamku ze zjeżdżalnią oraz ściance wspinaczkowej. Wszystkim podobały się zabawy z fotoluminescencją - kreatywne "strzelanie" i malowanie światłem.

Po pełnym emocji dniu uczestnicy wyjazdu zaspokoili głód w McDonalds.

.