• Koncert w muzeum

• W piątkowy poranek 26 maja uczniowie klas IV - VIII mieli mozliwość uczestniczyć w koncercie kwartetu smyczkowego z Radomia w amfiteatrze Muzeum Jana Kochanowskiego. Dzięki prezentowanym utworom muzyki klasycznej mieliśmy możliwość śledzenia rozwoju muzyki na przestrzeni wieków, począwszy od utworów Mikołaja z Radomia aż do czasów współczesnych.

• Królewskie Źródełka

• 26 maja 2023 roku, w piękny, słoneczny dzień klasy I-III  wybrały się do rezerwatu „Królewskie Źródła”, który jest częścią Puszczy Kozienickiej. Po dotarciu na miejsce, uczniowie wyruszyli wraz z Panią Leśnik na ścieżkę edukacyjną w kierunku źródełka. W trakcie wędrówki dzieci słuchały z uwagą ciekawostek, które opowiadała przewodniczka. Odczytywaliśmy znaki oraz tablice informacyjne, obserwowaliśmy zmiany zachodzące wiosną w przyrodzie. Wspólnie spędzony czas w otoczeniu pięknej wiosny dostarczył nam wielu wrażeń.

• Światowy Dzień Pszczół

• 19 maja obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Pszczół. Jego celem jest ochrona pszczół  przed wyginięciem. To byłaby tragedia - także dla ludzi, bowiem zgodnie ze słowami Einsteina, kiedy znikną pszczoły, człowiekowi pozostaną jeszcze tylko cztery lata życia. Dzięki spotkaniu z Panią Beatą Cegiełko- wspaniałą pszczelarką, mieliśmy okazję lepiej poznać życie tych małych owadów. Dowiedzieliśmy się jakie role pełnią poszczególne pszczoły, czym się żywią i w końcu jak powstaje miód. Na zakończenie naszego spotkania mogliśmy skosztować pysznego majowego miodu, który przyniosła do szkoły Pani Beata.

• Rajd rowerowy

• W dniu 16 maja odbył się zorganizowany w ramach Mazowieckiego Tygodnia Bezpieczeństwa międzyszkolny rajd rowerowy "Bezpieczny rowerzysta - wokół gminy". Udział w rajdzie wzięły dwa 10 osobowe zespoły ze szkół w Czarnolesie i Policznie. Rajd odbył się na trasie Czarnolas - Gródek - Policzna - Czarnolas. Uczestników powitała Pani dyrektor  Dorota Maciejczyk  a następnie uczniowie z obydwu szkół sprawdzali swoje wiadomości z zakresu znajomości zasad ruchu drogowego, rozwązując testy w pracowni komputerowej. Kolejnym punktem programu było wspólne ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek. Po ognisku uczestnicy rajdu wyruszyli na trasę zwiedzając po drodze park przy Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie i zabytkowy kościół w Gródku. Po pokonaniu trasy uczestnicy zameldowali się w szkole w Policznie gdzie rozegrano rywalizację polegającą na pokonaniu rowerowego sprawnościowego toru przeszkód. Na zakończenie rajdu wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy z rąk dyr. Doroty Maciejczyk z Czarnolasu i dyr. Jolanty Kalinowskiej z Policzny. Mamy nadzieję że impreza rowrowa wejdzie na stałe do kalendarza wydarzeń szkolnych.

• "Poranek muzyczny"

• Dzięki zaproszeniu Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie nasi uczniowie klasy I-III mieli okazję  wziąć udział w „Poranku muzycznym”. Koncert poprowadziła Radomska Orkiestra Kameralna. Uczniowie wysłuchali przepięknych utworów oraz poznali instrumenty smyczkowe.