• .

• Jak co roku uczniowie naszej szkoły, posprzątali groby przed dniem Wszystkich Świętych.

Samorząt Uczniowski i Wolontariat.

• Origami

• 24 października w naszej szkole panowała cierpliwość, dokładność i precyzja. Wszystko to za sprawą zorganizowanego  Światowego Dnia Origami. Origami to sztuka składania przedmiotów z kawałka papieru. Źródła podają, iż około VI wieku do Japonii przywędrowali buddyjscy mnisi z Chin, którzy byli w posiadaniu papieru. Teoria głosi, że to właśnie wtedy zaczęły powstawać pierwsze modele.
            Origami od wielu lat jest prawdziwym fenomenem. Pozwala rozwijać wyobraźnię przestrzenną i zdolności manualne. Wpływa też na umiejętność logicznego myślenia oraz na pamięć i koncentrację.

• Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

• 6 października to Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W naszej szkole uczniowie klas II i III przyłączyli się do obchodów tego święta  uczestnicząc w różnych wydarzeniach: rozwiązywali łamigłówki matematyczne, tworzyli rymowanki ułatwiające zapamiętywanie działań, przygotowywali kolorowe plakaty. Dzień ten pokazał wszystkim, że matematyka nie musi przerażać, a może bawić jednocześnie ucząc.

• ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

• 06 października 2023 r. uczniowie klasy pierwszej naszej szkoły zostali oficjalnie przyjęci do grona społeczności uczniowskiej.

Ślubowanie to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia, dlatego uroczystość miała bardzo podniosły charakter. Na ślubowaniu byli obecni rodzice uczniów, zaproszeni goście, a także koledzy z klasy drugiej i trzeciej.

Pierwszoklasiści, ubrani w stroje galowe, oczekiwali na najważniejszy moment uroczystości – pasowanie na ucznia. Najpierw jednak zaprezentowali program artystyczny, który był związany z obowiązkami ucznia i radością poznawania świata. Publiczność nagrodziła występujących gromkimi brawami. Rodzice byli dumni ze swoich dzieci. Następnie odbyło się ślubowanie, a po złożeniu ślubowania Pani dyrektor Dorota Maciejczyk dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, upominki od starszych kolegów i rodziców, oraz wiele życzeń. Ważnym wydarzeniem tej uroczystości było zasadzenie przez pierwszoklasistów na placu szkolnym lipki. Uczniowie sadzili drzewko w obecności Pani dyrektor, Pana Wójta i wszystkich zaproszonych gości. Drzewu nadano imię Jan.  Wspaniała uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców dla całej szkoły. Uroczystość ta na długo zostanie w pamięci wszystkich, ale szczególnie najważniejszych bohaterów tego dnia, czyli uczniów klasy I.