• Tropem gąsiora Dylusia

• Gdzie schował się biały gąsior Dyluś prof. Pruszkowskiego? To idealne wyzwanie dla naszych uczniów z klas I-III. Szlak poszukiwań liczył 9 punktów.  Zadania były różnorodne, jedne łatwiejsze drugie trudniejsze. Od stworzenia totemu dla drużyny wiewiórek i zajęcy, po budowanie wieży czy przebieraniu kolorowych piór. Zdradzimy, że najwięcej emocji dostarczył bieg w ogromnych ciapach. Na szczęście obydwie drużyny poradziły sobie wzorcowo!  Ostatecznie  gąsior został odnaleziony w  zakamarkach Domu Kuncewiczów, a uczniowie otrzymali pamiątkowe gąski.

• „Słodkie jabłuszka zamiast pączuszka”

• 28 września obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Jabłka.

Wszyscy w tym dniu zajadali się zdrowymi, soczystymi jabłuszkami. Świętowanie tego dnia miało na celu promowanie zdrowego odżywiania się oraz zachęcanie do codziennego spożywania jabłek. Dzieci przygotowały przepyszne soki i owocowe sałatki. Omówili także budowę jabłka oraz spróbowali je opisać. To był bardzo pracowity dzień.

• ŚLADAMI FRYDERYKA CHOPINA

• W czwartek 28 września uczniowie klas IV-VIII uczestniczyli w wycieczce do Żelazowej Woli i Warszawy. Pierwszym punktem na trasie przejazdu było Muzeum Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli.                    Podczas 2 godzinnej wizyty, uczniowie mogli obejrzeć miejsce urodzenia i zamieszkania naszego wielkiego kompozytora, obejrzeć film edukacyjny poświęcony życiu i twórczości, zwiedzić uroczy park, a także zatańczyć wspólnie poloneza pod czujnym okiem instruktora.

Następnie dzieci zjadły ulubiony posiłek w restauracji McDonalds, po czym udaliśmy się do Warszawy, aby zwiedzić kolejne miejsce związane z Chopinem - Łazienki Królewskie. Po kilku chwilach spaceru po pięknym parku, ruszyliśmy  w drogę powrotną. To był niezapomniany dzień...

• KOLEJNY DZIEŃ KROPKI W NASZEJ SZKOLE!

• W tym roku 15 WRZEŚNIA już po raz kolejny obchodziliśmy  w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Kropki. Święto dziecięcej kreatywności, pomysłowości i twórczego działania.

• SPOTKANIE Z POLICJANTEM

• 13 września w środę w naszej szkole gościliśmy  panią asp. Katarzynę Cieślik z Komendy Powiatowej Policji w Zwoleniu. Tematem spotkania było bezpieczeństwo w nowym roku szkolnym 2023/2024.

Dziękujemy za poświęcony nam czas.

• Życzenia od ministra Przemysława Czarnka

• Z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2023/2024 minister Przemysław Czarnek skierował list oraz życzenia do uczniów, nauczycieli i rodziców. Całej społeczności szkolnej życzył wielu sukcesów edukacyjnych i wychowawczych.