• MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ GOFRA

• 25 marca świętujemy " Międzynarodowy Dzień Gofra". W czasie zajęć uczniowie klasy 1 zapoznali się z przepisem oraz ze sposobem przyrządzania pysznych gofrów. Utrwaliliśmy zasady bezpiecznego korzystania ze sprzętu kuchennego. Samodzielnie przygotowane gofry smakowały znakomicie!

• 22 MARCA ŚWIATOWY DZIEŃ WODY

• Woda jest niezbędna do życia ludzi, roślin i zwierząt. Morza oceany, jeziora, rzeki .... otaczają nas dookoła, aż trudno nam uwierzyć, że mogło by nam jej zabraknąć. W ramach obchodu tego dnia w klasach I -III odbyły się zajęcia warsztatowe. Uczniowie samodzielnie wykonali doświadczenia, które dostarczyły im wiele radości i zabawy.

• " Jestem widoczny, jestem bezpieczny"

• W dn.15.03.2023 r uczniowie klasy 1 wzięli udział w kampanii organizowanej przez Word Radom. Nasi najmłodsi uczniowie przypomnieli sobie zasady bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym oraz otrzymali zestawy odblaskowe dzięki którym będą bardziej widoczni i bezpieczni w drodze do szkoły i ze szkoły .

• WYCIECZKA -SPEKTAKL ''PIOTRUŚ PAN''

• 13 marca uczniowie klas I-III wybrali się do Puław na spektakl pt. ”Piotruś Pan”. W czasie wycieczki uczniowie obejrzeli fascynujące przedstawienie o chłopcu pochodzącym z Nibylandii. Uczniowie wraz z aktorami przenieśli się do świata wiecznego dzieciństwa i poznali zabawne historie „Piotrusia Pana” i jego towarzyszy. „Piotruś Pan” to opowieść o czarodziejskiej, beztroskiej krainie, w której nikt nie może dorosnąć, a życie jest nieustającą przygodą. Jednak nawet w tej krainie czyhały niebezpieczeństwa, dlatego uczniowie mieli okazję towarzyszyć bohaterom w czasie walki z piratami, dowodzonymi przez strasznego Kapitana Haka.

• WYCIECZKA do PARKU TRAMPOLIN do RADOMIA

• 13 marca 2023 r. uczniowie z klas 4-8 wzieli udział w wycieczce szkolnej do Radomia do PARKU TRAMPOLIN.

Sky Jump to 8 stref urządzeń i trampolin, na których nasze dzieciaki doskonaliły kondycję fizyczną i świetnie się bawiły. To była duża dawka zdrowego ruchu w czasie podniebnej zabawy, rozwój koordynacji ruchowej i równowagi. oderwanie się od codzienności. Dwie godziny zdrowego ruchu spędzonego z rówiesnikami z uśmiechem na twarzy.

Dziękujemy!

• GMINNY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

• 24 lutego w szkole podstawowej w Policznie przy stołach do tenisa stanęło blisko pięćdziesięciu zawodników, aby zmierzyć swoje siły w tej dyscyplinie sportu. Uczestnicy wydarzenia, zarówno dzieci, młodzież, jak i dorośli.

Dzieci i młodzież zagrali pierwsi

W pierwszej grupie swoje siły zmierzyli najmłodsi uczestnicy zawodów, czyli dzieci i młodzież, w sumie 25 osób. Nad prawidłowym przebiegiem tej części turnieju czuwała komisja w składzie: Olga Adamiec – przewodnicząca, Urszula Gregorczyk, Katarzyna Mierzejewska oraz Zbigniew Kuciara.

Wśród chłopców z klas I-III (rocznik 2013-2014) pierwsze miejsce zajął Jan Bartosiewicz, drugie Franciszek Szymański, a trzecie Antoni Włodarczyk. W kategorii klas IV-VI (rocznik 2010-2012) zwyciężył Jakub Molenda, na drugim miejscu uplasował się Bartosz Orłowski, a na trzecim Jan Szymański. W kategorii klas VII-VIII (2008-2009) pierwsze miejsce wywalczył Bartłomiej Dąbrowski, drugie Mikołaj Śliwiński, a trzecie Miłosz Gutowski.

Wśród dziewcząt z klas IV-VI (rocznik 2010-2012) na najwyższym miejscu podium stanęła Angelika Madejska. Zaraz za nią, na drugim miejscu uplasowała się Wiktoria Szczepaniak, a na trzecim Wiktoria Woźniak.

Gratuluję wszystkim uczestnikom zawodów!

• GMINNY TURNIEJ SZCHOWO-WARCABOWY

• 23 lutego w świetlicy w Policznie odbył się Gminny Turniej szachowo-warcabowy.

W rozgrywkach wzięli udział uczniowie ze szkół w Czarnolesie oraz Policznie.

Do udziału w zawodach zgłosiło się 25 osób. Uczniowie rozegrali mecze w systemie punktowym, w podziale na kategorie wiekowe. W składzie Komisji czuwającej nad prawidłowym przebiegiem zawodów znaleźli się: Łukasz Kwieciński – przewodniczący, Dorota Maciejczyk oraz Iwona Hentel.

W grze w warcaby w kategorii klas IV-VI zwyciężył Jan Szymański, drugie miejsce wywalczyła Maja Dąbrowska, a trzecie Mikołaj Zawadzki.

W kategorii klas VII-VIII najwyższe miejsce podium zajął Oliwier Kuśmierz, a drugie Mikołaj Śliwiński.

W grze w szachy w kategorii klas I-III zwyciężył Antoni Nagadowski, drugie miejsce zajął Antoni Włodarczyk, a trzecie Wojciech Cichecki.

Zwycięzcy Turnieju otrzymali atrakcyjne nagrody, a każdy z uczestników słodki upominek. Organizatorem wydarzenia był wójt gminy Policzna Tomasz Adamiec.

Gratulujemy wygranym!