Archiwum wiadomości
Break-Chem, eksperymenty fizyczno-chemiczne
Smerfnie i choinkowo
Ferie zimowe
Uczniom, nauczycielom, pracownikom Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Czarnolesie miłych, bezpiecznych ferii zimowych, odpoczynku po trudach kilkumiesięcznej pracy. Niech ten wspaniały czas dostarczy Wam niezapomnianych wrażeń oraz wielu ciekawych przeżyć. Odpoczywajcie, cieszcie się przygodami, poznawaniem nowych miejsc i ludzi. Wracajcie po feriach zadowoleni, uśmiechnięci i wypoczęci, z nową energią do pracy w drugim semestrze.
Justyna Mierzejewska – Figura
Dyrektor
Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Czarnolesie
DZIEŃ DZIADKÓW U PRZEDSZKOLAKÓW
W Przedszkolu Samorządowym w Czarnolesie zapraszanie babć i dziadków
na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez
przedszkolnych. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale
przede wszystkim dla dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń i radości. Dnia
12 stycznia 2018r. odbyła się ta wspaniała impreza w połączeniu z Choinką
Noworoczną. Na wstępie pani dyrektor Justyna Mierzejewska-Figura przywitała
wszystkich gości ciepłymi słowami i złożyła serdeczne życzenia wszystkim babciom i
dziadkom. W pięknie udekorowanej, przy słodkim poczęstunku przygotowanym z
udziałem rodziców, sali gimnastycznej, przedszkolaki zabrały „kochanych gości w
podróż po latach minionych” prezentując przygotowany pod kierunkiem nauczycieli
program artystyczny.
Następnie dzieci złożyły babciom i dziadkom życzenia w formie wierszy i
piosenek, po czym obdarowały swoich ukochanych gości upominkami-
własnoręcznie przygotowanymi na tę okazję laurkami. Po zakończeniu części
artystycznej przedszkolaki zaprosiły dostojnych gości do wspólnych zabaw słowno-
muzycznych, które przyniosły wszystkim dużo radości.
W dalszej części imprezy licznie zgromadzone grono najbliższych dzieciom
osób wspólnie bawiło się przy rytmach skocznej muzyki tanecznej, włączając się do
zabawy karnawałowej.
Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych
chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków jak w tym dniu.
TEATR EDUKACYJNY
Wizyta uczniów z Policzny w Czarnoleskim parku jurajskim
Na zaproszenie twórców "Czarnoleskiego parku jurajskiego" - klasy III, przybyli do naszej szkoły uczniowie kalasy III ze szkoły w Policznie. Gospodarze zaprezentowali koleżankom i kolegom efekty projektu który realizowali wspólnie z rodzicami.
W tajemniczym świecie dinozaurów
9. 01. 2018r. o godz. 8.00, w obecności całej społeczności szkolnej i rodziców, odbyło się uroczyste rozpoczęcie Pikniku Naukowego, który był podsumowaniem realizowanego w klasie III , od października do stycznia - projektu „W tajemniczym świecie dinozaurów”. Projekt miał na celu pogłębienie wiedzy uczniów na temat dinozaurów i zainteresowanie ich paleontologią. Projekt wyjątkowy/ czwarty realizowany przez klasę/, ponieważ od początku do końca realizowany wspólnie z rodzicami. Uroczystego otwarcia , przecięcia wstęgi, dokonała P. Dyrektor i Jaś Szafrański. Potem uczniowie opowiedzieli o tym, jak przebiegały prace nad projektem, co udało się zrobić, czego się nauczyły. Następnie zaprezentowali się w przedstawieniu o dinozaurach, wspólnie z rodzicami omówili wykonane wspólnie lapbooki, i zaprezentowali ścieżkę naukową, na której na poszczególnych stoiskach uczniowie szkoły mogli sprawdzić swoją wiedzę, dokonać odkryć paleontologicznych, wzbogacić swoją wiedze o dzieje ziemi, odszukać nazw minerałów, obejrzeć zbiory dinozaurów, muszli i owadów, poszerzyć swoją wiedzę studiując literaturę zebraną w dinozaurowej biblioteczce, przeczytać informacje zgromadzone na plakatach, obejrzeć wystawę prac wykonanych przez uczniów III klasy, zrobić sobie zdjęcie z dinozaurem, odczytać informacje zaszyfrowane kodami QR, obejrzeć skamieliny, zmarzliny, makiety i przymierzyć maski z potworami a nawet poobserwować, jak z jaj, wykluwają się małe dinozaury. Największą niespodzianką był Park Jurajski, który wspólnie z rodzicami udało się stworzyć. Wywołał ogromne zaskoczenie i wielki zachwyt oglądających.
JASEŁKA
MIKOŁAJ W PRZEDSZKOLU
TEATR
W piątek, 1 grudnia 2017r. naszą szkołę odwiedził Teatr Kukiełkowy "Tomcio" z Nowego Sącza z przedstawieniem pt. "Czterej muzykanci z Bremy". Dzieci z zainteresowaniem śledziły losy ubogiego Jaśka i jego kompanów - osła, psa, kota i koguta, których zmuszono do ucieczki z dotychczasowego miejsca zamieszkania. Smutna historia bohaterów odmienia się dzięki współpracy i bezinteresownej przyjaźni. Spektakl wywołał w widzach chwilę skupienia i radości.
ZABAWA ANDRZEJKOWA
GOŚĆ SPECJALNY
DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA w naszej szkole rozpoczął się od oglądania bajek z czasów dzieciństwa naszych rodziców: MISIA USZATKA i MISIA CORALGOLA. Po seansie bajkowym wszyscy zostali zaproszeni na pyszne kanapki z wizerunkiem misia. Po śniadaniu był czas na prace plastyczne. Każda klasa miała za zadanie wykleić głowę misia dowolną techniką . Na zakończenie dnia odbył się apel, na którym ogłoszono wyniki konkursu, która z klas przyniosła największą ilość miśków - wygrała klasa III. Nie zabrakło degustacji miodku, jak na misie przystało. Podsumowaniem był występ nauczycieli,na czele z panią dyrektor, którzy zaśpiewali piosenkę: "Jadą , jadą misie". Ten dzień był pełen wrażeń.
SU
Spotkanie z pisarzem
We wtorek 21 listopada, dzięki zaproszeniu ze strony szkoły podstawowej w Policznie, uczniowie klas I - III mieli okazję spotkać się z pisarzem. Był nim Pan Tom Justyniarski autor ksążek dla dzieci, obrońca zwierząt. Jedna z jego powieści - "Psie troski - czyli o wielkiej przyjaźni na cztery łapy i dwa serca" uzyskała status lektury szkolnej. Autor snuł opowieści o przyjaźni jaka łączy go ze zwierzętami a szczególnie z suczką Lusią z którą przyjechał na spotkanie z młodymi czytelnikami.
Z WIZYTĄ W STOLICY
WYCIECZKA...
KONKURS SKO ,,MOJA SKARBONKA”
Cel konkursu:
Zachęcenie dzieci do zainteresowania się tematyką oszczędzania.
Uczestnicy:
Uczniowie klas I - IV
Tematyka konkursu:
Przygotowanie przez uczniów według własnego pomysłu ciekawej skarbonki. Skarbonka może być wykonana dowolną techniką i do jej wykonania może być użyty dowolny materiał (pudełko, butelka, puszka, słoik itp.)
Termin składania prac:
Prace podpisane należy składać do 27.11.2017r. do opiekuna SKO Elżbiety Szczepaniak.
Pamiętajcie liczy się Wasza pomysłowość! Najciekawsze prace zostaną nagrodzone!
„Chroniąc przyrodę – oszczędzam”
Cel konkursu:
Zachęcenie dzieci do zainteresowania się tematyką oszczędzania.
Uczestnicy:
Uczniowie klas V- VII
Tematyka konkursu:
Przygotowanie przez uczniów według własnego pomysłu plakatu . Może być wykonany dowolną techniką.
Termin składania prac:
Prace podpisane należy składać do 27.11.2017r. do opiekuna SKO Elżbiety Szczepaniak.
Pamiętajcie liczy się Wasza pomysłowość! Najciekawsze prace zostaną nagrodzone!
PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA
Dnia 14.11.2017 r. odbyła się w Naszym Przedszkolu uroczystość Pasowania na Przedszkolaka. Dzieci, które w tym roku szkolnym dołączyły do naszej przedszkolnej braci, złożyły uroczyste ślubowanie. Była to wspaniała okazja dla nas wszystkich , do przypomnienia ważnych słów przysięgi. Prezentując się pięknie w galowych strojach, przedszkolaki z przejęciem zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Kulminacyjnym momentem uroczystości było złożenie przez Motylki i Pszczółki Aktu Ślubowania, po którym pani Dyrektor za pomocą zaczarowanej kredki dokonała Aktu Pasowania. Dla wszystkich przedszkolaków będą to niezapomniane chwile. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia dzieci otrzymały dyplomy i słodkie upominki ufundowane przez Radę Rodziców.
Narodowe Święto Niepodległości
,, Można śledzić historię Legionów studiując ich pieśń”
/Józef Piłsudski/
10 listopada 2017 roku odbyła się uroczysta akademia zatytułowana „Pieśni, z którymi szliśmy do niepodległości”.
Uczniowie pod opieką nauczycieli przygotowali program, w którym przedstawili historię powstania pieśni, które rodziły się pod wpływem ważkich wydarzeń, jakie miały miejsce w przedziale czasu ogarniętego latami 1795-1918.Dzisiaj są one doskonałym świadectwem historii i wyrazem szacunku do wszystkiego, co polskie.
Część muzyczną przygotowała pani Katarzyna Kubiak, część słowną pani J. Walaszczyk i pan Ł. Badeński, prezentację multimedialną p. K. Kalinowski . W oprawie literackiej udział wzięli: M. Cygan- kl.VII, M. Byzdra, J. Figura, J. Gogacz, J. Orłowska- kl. VI, A. Figura- kl. V.Wspólnemu śpiewaniu przewodził chór szkolny.
"ŚNIADANIE DAJE MOC" - to program , który ma na celu zwiększanie świadomości na temat zdrowego odżywiania oraz uświadomienie dzieciom, jak ważną rolę pełni spożywanie śniadania.
Toteż w celu zwiększenia świadomości uczniów na temat roli zdrowego odżywiania nasza szkoła włączyła się do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej i zorganizowała Dzień Zdrowego Śniadania.
8 listopada 2017r. przedszkolaki i uczniowie klas I-VII wspólnie spożywali drugie śniadanie. Nastolikach szkolnej stołówki znalazły się płatki z mlekiem, jogurty, pieczywo pełnoziarniste, różnego rodzaju sery, świeże warzywa, owoce, sokii inne zachęcające przekąski.Dzieci chętnie zajadały zdrowe śniadanie, zachwalały jedzenie, a na zakończenie pięknie podziękowały. Był to z pewnością udany dzień promujący zdrowie w naszej szkole. Dziękujemy tym, którzy pomogli w przeprowadzeniu tego wyjątkowego dnia.
Konkurs "Mój różaniec"
Konkurs MÓJ RÓŻANIEC rozstrzygnięty
,,Różaniec – to skarb, który trzeba odkryć"
Aby słowa Świętego Jana Pawła II były ciągle żywe, w październiku został ogłoszony szkolny konkurs MÓJ RÓŻANIEC, którego celem było zainteresowanie dzieci modlitwą różańcową i zachęcenie do częstego jej odmawiania.
Konkurs polegał na wykonaniu różańców z dowolnego materiału plastycznego. Do 22 października uczniowie klas od 0 do VII mogli przynosić, wykonane samodzielnie lub przy pomocy rodziców, różańce. Konkurs cieszył się dużą popularnością wśród uczniów. Autorzy prac wykazali się oryginalnością pomysłów, dokładnością i wysoką estetyką wykonania .
Ostatecznie wpłynęło 21 prac, przy tworzeniu których uczniowie wykorzystali różnorodne materiały. Były różańce wykonane z owoców dzikiej róży, jarzębiny, żołędzi, kasztanów, grochu, fasoli, ziaren kawy,cukierków,papierowych serduszek, koralików.
Jury konkursu miało duży problem, aby wskazać prace najładniejsze. Wszystkie różańce wzbudzały podziw oceniających. Ostatecznie wyróżniono 21 prac, których autorzy otrzymali dyplomy podczas uroczystego spotkania w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Królowej Różańca Świętego w Wysokim Kole, do którego udali się na zaproszenie ks. kan. Szymona Muchy - kustosza Sanktuarium, pod opieką ks. katechety Roberta Krawczyka oraz p. Teresy Bartosiewicz i p. Krzysztofa Kalinowskiego 31 października 2017 r. Spotkanie w Wysokim Kole zaszczycił swoją obecnością ksiądz Mirosław Maj, proboszcz parafii Wygoda, do której należy czarnoleska szkoła.
Wręczenie dyplomów poprzedzone zostało zwiedzaniem Sanktuarium, po którym oprowadzał gospodarz obiektu, i wspólną modlitwą różańcową w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Wysokolskiej.
Na zakończenie spotkania uczestnicy pielgrzymki, która była główną nagrodą w konkursie, wzięli udział w spotkaniu przy herbatce w gościnnych progach klasztoru w Wysokim Kole.
Konkurs zorganizował i przeprowadził katecheta ks. mgr Robert Krawczyk
Archiwum Aktualności