• Dzień głośnego czytania

• 29 września to Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Nasza szkoła brała udział w tym dniu, czytając utwory Marii Konopnickiej -  która jest patronką roku 2022. Inaugurujemy w ten sposób akcję "pociąg do czytania" która będzie polegała na czytaniu książek w czasie przerw w zaimrowizowanym "pociągu".

• ZAJĘCIA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

• Wójt Gminy Policzna zaprasza uczniów

klas 0 – VIII na nieodpłatne zajęcia

z języka angielskiego

Zajęcia dodatkowe odbywać się będą na świetlicy gminnej:

* od października 2022 r.,
            * co tydzień -  w wymiarze 45 minut.

Osoby zainteresowane udziałem w zajęciach dodatkowych, proszone są o wypełnienie deklaracji uczestnictwa i przekazaniu ich do wychowawców klas do 30.09.2022 r.

Harmonogram zajęć zostanie ustalony i podany na stronie Urzędu Gminy po zebraniu deklaracji uczestnictwa.

• DZIEŃ KROPKI

• Każdy z nas ma jakiś talent, tylko nie każdy potrafi go w sobie odkryć. Na szczęście przychodzi taki dzień jakim jest 15 września, kiedy to można szerzej zastanowić się nad tym w czym jest się dobrym i co się potrafi. To właśnie 15 września razem z uczniami obchodziliśmy Dzień Kropki- dzień kreatywności i odkrywania talentów. Święto Kropki to wspaniały czas do wspólnych zabaw ruchowych, tańca, śpiewu i kropkowego kodowania. Kropka to również doskonała inspiracja plastyczna. W naszej szkole powstało wiele wyjątkowych i niepowtarzalnych kropkowych dzieł w formie plakatów i figurek z masy solnej, ślimaczków  i kotków. Oczywiście nie zabrakło głośnego czytania przygody nieśmiałej Vashti i krótkiego seansu. Dopełnieniem Dnia Kropki były kolorowe kropkowe stroje dzieci .

• TYDZIEŃ DLA PROFILAKTYKI CHORÓB ZAKAŹNYCH

Robak? Trojan? Wirus? O co w tym wszystkim chodzi?

12 – 16 WRZEŚNIA 2022 r.

PLAN   WYDARZEŃ

Poniedziałek, 12.09.2022 r.

Zapoznanie uczniów, wychowanków przedszkola, rodziców oraz nauczycieli z planem wydarzeń.

Przygotowanie gazetki na temat: „Profilaktyka chorób zakaźnych”

Wtorek, 13.09.2022 r.

Ogłoszenie konkursu dla uczniów klas V – VIII  - „Czy wiem, jak uniknąć chorób zakaźnych” (platforma Librus)

Konkurs plastyczny dla uczniów klas I – III – „Wiem, jak prawidłowo myć ręce”

Spotkanie w klasach z panią pielęgniarką szkolną – pogadanka pt „Opowiem Wam o tym, po co są szczepienia”

Wtorek – piątek, 13 – 16.2022 r.,

1. Projekcja filmów edukacyjnych (wybranych przez wychowawców), na lekcjach do dyspozycji wychowawcy (filmy edukacyjne dostępne na stronie: www.gov.pl
            2. Zajęcia edukacyjne dla uczniów klasy VIII – „Zarażaj odpowiedzialnością”
            3. Zajęcia edukacyjne w klasach I – III oraz grup przedszkolnych na temat profilaktyki chorób zakaźnych, według  scenariuszy  rekomendowanych przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Poniedziałek, 19.09.2022 r.

Podsumowanie tygodnia. Wręczenie dyplomów za udział w konkursach.