• Mazowiecki Tydzień Bezpieczeństwa

• W dniach od 13 do 20 maja 2022r w naszej szkole obchodziliśmy Mazowiecki Tydzień Bezpieczeństwa zorganizowany pod auspicjami Wojewody Mazowieckiego i Mazowieckiego Kuratora Oświaty. W ramach obchodów Dnia Bezpieczeństwa podjęto w naszej szkole następujace działania:

- Wytypowani uczniowie dyżurowali wraz z nauczycielami na korytarzach szkolnych, zwracając  uwagę na bezpieczeństwo podczas przerw,

- Zorganizowano międzyklasowy konkurs na plalkat o tematyce bezpieczeństwa,

- Jednostka OSP Czarnolas przeprowadziła pokazy ratownictwa pożarowego i drogowego,

- Pielegniarka szkolna przeprowadziła warsztaty z zakresu udzielania pomocy przedmedycznej,

- Przeprowadzono szkony konkurs "Bezpieczny rowerzysta" - z udziałem  klas V-VIII

- Wszystkie klasy miały możliwoć obejrzenia filmów dotyczących bezpiecznego zachowania w różnych potencjalnie niebezpiecznych sytuacjach życiowych.

• Warsztaty kulinarne

• 20 maja odwiedziła klasę III autorka książek , blogerka kulinarna , fotografka i zarazem mama jednego z uczniów pani Katarzyna Kosmala. Pani Katarzyna poprowadziła warsztaty kulinarne. Uczniowie pod jej czujnym okiem, korzystając z podanego przepisu, przygotowali od podstaw pyszną pizzę . Wszyscy uczestnicy warsztatów mogli zrobić autorską wersję ze składnikami, które najbardziej im odpowiadały. Wspaniały zapach i  wygląd gotowego już dania  zachęcały do konsumpcji . Po degustacji  pani Kasia otrzymała od dyrektor pani Doroty Maciejczyk podziękowanie a od dzieci brawa i zaproszenie na kolejne warsztaty.

•

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w 2022 roku organizuje w czasie wakacji turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników- ubezpieczonych w KRUS.

Skorzystać z nich mogą dzieci w wieku szkolnym, tj. urodzone pomiędzy
            2007 - 2015r. (7-15 lat), których przynajmniej jedno z rodziców (prawnych opiekunów) podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników. Wniosek                   o skierowanie dziecka na turnus rehabilitacyjny (druk dostępny w oddziałach regionalnych i placówkach terenowych) należy złożyć w najbliższej jednostce KRUS, po uprzednim wypełnieniu przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej lub lekarza specjalistę wraz z oświadczeniem rodzica/opiekuna prawnego. Dziecko otrzymuje skierowanie na turnus po uprzedniej kwalifikacji przez lekarza regionalnego inspektora KRUS do odbycia rehabilitacji we wskazanym ośrodku.
            W pierwszej kolejności na turnus kierowane są dzieci, które posiadają orzeczenie o niepełnosprawności.

Centra rehabilitacji rolników KRUS zapewniają dzieciom całodzienne wyżywienie, całodobową opiekę lekarsko-pielęgniarską oraz indywidualny program rehabilitacyjny. Dzieci są pod opieką wychowawców, którzy organizują podopiecznym zajęcia sportowo-rekreacyjne oraz czas wolny od zajęć terapeutycznych.

W 2022 roku na terenie OR KRUS w Warszawie organizowane będą  turnusy :

1. Turnus dla dzieci z wadami i chorobami narządów układu ruchu w Centrum Rehabilitacji Rolników KRUS w Jedlcu, w terminie od 01.08 -21.08.2022

2. Turnus dla dzieci z chorobami układu oddechowego w Centrum           Rehabilitacji Rolników w Szklarskiej Porębie, w terminie od 30.06-20.07.2022

Turnusy trwają 21 dni.

Wnioski należy składać do PT KRUS Radom w terminie do 13 maja br.

Dodatkowe informacje pod numerem tel.(48-3833740, 48-3443758) lub w siedzibie PT KRUS w Radomiu.