• Ksiązki dla rodziców dzieci w każdym wieku

• Kevin Leman

"Odmień nastolatka w pięć dni"

To napisany z humorem poradnik dla każdego rodzica, który potrzebuje pomocy w wychowaniu nastolatka. W książce znajdziemy m.in. porady i rozwiązania na 75 najważniejszych pytań, jakie rodzice najczęściej zadają psychologom.

Aleksandra Piotrowska

" Nastolatki pod lupą, poznaj by zrozumieć"

" Szczęśliwe dziecko, czyli jak uniknąć najczęstszych błędów wychowawczych"

Nie da się stworzyć skutecznej instrukcji " obsługi" dziecka, ale zawsze warto doskonalić się w roli rodzica. Pani Aleksandra Piotrowska, znany i ceniony psycholog od lat ( BYŁA GOŚCIEM W NASZEJ SZKOLE), pomaga rodzicom/opiekunom zrozumieć zmieniające się z wiekiem potrzeby naszych dzieci.

Lekturę proponuję zacząć  od pozycji " Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały, jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły" autorstwa Adel Faber, amerykańskiej specjalistki w zakresie pedagogiki i psychologii dziecięcej, autorki bestsellerowych poradników poświęconych wychowaniu dzieci, napisanych wspólnie z Elaine Mazlish. Pierwsza książka autorek ukazała się w 1974 roku, był to poradnik " Wyzwoleni rodzice, wyzwolone dzieci", który stał się międzynarodowym hitem. Autorki do tej pory prowadzą wykłady oraz seminaria poświęcone wychowaniu dzieci nie tylko w USA, ucząc o tym, co najważniejsze w komunikacji z młodszym pokoleniem.

Polecam serię książek autorstwa Adele Faber i Elaine Mazlish o tytułach zaczynających się słowami: " Jak mówić..."

Życzę przyjemnej lektury

Justyna Mierzejewska - Figura